AVALEHT  
Samojeedi koera tõututvustus
UUDISKIRI
Kohtuvaidlus on lõppenud (7 juuni 2018)

Paljud koerakasvatajad on teadlikud kolm aastat kestnud Eesti Kennelliidu kasvatajate vahelisest kaubamärgi ja kennelnime vaidlusest, mis kulmineerus kohtus. Nüüd jõuab minuni, kohtuvaidluses kostja/vastustaja ja kennelnime Silverwhite omanikuni, palju küsimusi jõustunud kohtuotsuse ja FCI/EKL kennelnimede kaitse vajalikkuse kohta. 

 

Harju Maakohus ja Tallinna Ringkonnakohus rahuldasid minu vastuhagi st tunnistasid tühiseks Patendiameti poolt ekslikult registreeritud kaubamärgid konkreetsete kaupade ja teenuste osas järgnevates klassides:

 

  • klass 31 elusloomad;
  • klass 41 haridus; väljaõpe;meelelahutus; spordi- ja kultuurialane tegevus; koertenäituste ja -võistluste korraldamine; koerte dresseerimine;
  • klass 44 hügieeni- ja iluhooldusteenused loomadele; koerakasvatus ja koerte tõuaretus; nõustamine koerakasvatuse ja koerte tõuaretuse küsimustes.

 

Kenneltegevus on hobitegevus ja kaubamärgid ei ole vajalikud. Kaubamärk kehtib ainult äritegevuses.

 

Täpsemalt saab 12.05.2018 jõustunud avalikku kohtuotsust lugeda Riigi Teatajast lingil 

https://www.riigiteataja.ee/kohtulahendid/detailid.html…. (dokumendi avamiseks vajutage kohtuasja numbril).

 

Südamlik ja suur tänu minu esindajale, Euroopa kaubamärgi- ja disainivolinik, partner Indrek Eelmets'le (Patendibüroo Käosaar OÜ), kes suutis "läbi närida" metsiku koguse koerakasvatusega seonduvat materjali (mis on väga keeruline siseriiklike ja muude rahvusvaheliste reeglite poolest), tegi valikud olulise ja mitteolulise osas, koostas vastuhagi ning kaitses seda edukalt kohtus. 

 

Aitäh kõigile kennel Silverwhite koerte omanikele ja minu paljudele sõpradele Eestis ning välisriikides suure toetuse ja usalduse eest.

 

 

Kena suve kõigile soovides

 

Agne Mägi

 

 

 Uudiste arhiiv

UUDISED
Sündisid samojeedi kutsikad
Pömmu sai isaks
Meil sündisid samojeedi kutsikad!
Kohtuvaidlus on lõppenud
Papillon Fideli ja Kaisa agility tulemused